Як дивитися закодовані телеканали на супутнику?

 

В січні 2020 року розпочалося кодування каналів на супутнику. Кодування телеканалу – це закриття доступу до його трансляції на супутнику у вільному (відкритому) форматі. Це важливий інструмент у боротьбі із нелегальним використанням та розповсюдженням телевізійного контенту без дозволу його правовласників. Станом на сьогодні вже закодовано понад 40 українських каналів, і цей перелік зростатиме. На безкоштовному супутнику у відкритому доступі залишились лише інформаційні, суспільні та регіональні канали. Щоб дивитися закодовані канали на супутнику, потрібно підключитися до офіційного супутникового оператора (зокрема, до Viasat) та замінити старий приймач (тюнер) на новий.

Як підключитися до офіційних операторів супутникового телебачення?

Потрібно замовити супутниковий приймач та пакет каналів у офіційного супутникового оператора:

 • На сайтах https://viasat.ua/, https://xtratv.com.ua/
 • У центрах інформаційної підтримки операторів за телефонами 068/050/093 170 82 82 (Viasat) та 067/050/093 759 57 5 (XtraTV)
 • У майстрів з підключення та в магазинах електроніки

Чому слід підключити саме офіційного супутникового оператора?

Тільки абоненти офіційних супутникових операторів можуть дивитися закодовані канали. У офіційних операторів є відповідні договори із правовласниками каналів, згідно з якими вони можуть транслювати контент каналів на законних підставах. Тому офіційні оператори надають найкращу послугу супутникового телебачення, яка включає найбільший перелік популярних каналів. Крім цього, абоненти офіційних операторів можуть додатково продовжувати дивитися ще й безкоштовні канали на супутнику.

Які переваги офіційних супутникових операторів?

Офіційні супутникові оператори пропонують великий вибір каналів, відмінну якість сигналу трансляції каналів у будь-якій точці України – як у великому місті, так і в маленькому селі, та доступне обслуговування. Зокрема, у оператора Viasat доступна консультативна лінія підтримки в режимі 24/7, за якою його клієнти завжди можуть звертатися з будь-яким питанням. Крім цього Viasat пропонує більше 120 популярних каналів в доступних пакетах. https://viasat.ua/actions

Які тюнери необхідно підключати?

Необхідно використовувати супутникові тюнери із логотипом УТБ. Рекомендуємо обов’язково звертати на це увагу, аби не натрапити на пристрій, який не працюватиме. Також звертаємо увагу, що замінювати супутникову тарілку не потрібно − вона лише приймає сигнал, а тюнер його вже розкодовує. Попередні моделі тюнерів, якими користувалися глядачі для отримання доступу до супутникового телебачення, не призначені для розкодування сигналу після 28 січня 2020 р., а тому потребують заміни.

Наразі у продажу доступні такі моделі супутникових тюнерів:

 • SRT 7600
 • SRT 7602
 • Romsat S2 TV
 • SRT 7601
 • Romsat Xtra TV

Новий супутниковий тюнер дуже легко самостійно підключити, а деякі моделі тюнерів Viasat мають автоматичне налаштування. Все, що потрібно зробити:

 • Під’єднати тюнер до супутникової антени та телевізора.
 • Підтвердити запуск «Майстра першого налаштування», натиснувши «ОК» на пульті.
 • Здійснити автоматичний чи ручний пошук супутників (детальний опис залежить від конкретної моделі тюнера, знайти його можливо у посібнику користувача або окремій інструкції з налаштування супутникового тюнера з детальним описом кожного кроку, які входять в комплект до кожного тюнера).
 • Підключити послугу супутникового телебачення, обравши тарифний пакет та зателефонувавши до одного з двох офіційних операторів супутникового телебачення.

У разі необхідності за телефонами кол-центрів офіційних операторів супутникового телебачення можна викликати майстра для налаштування та підключення супутникового телебачення у вас вдома. Опція доступна в кожному населеному пункті України, крім тимчасово окупованих територій України та зони проведення АТО.

Які канали можна дивитися через офіційних супутникових операторів?

Через офіційних супутникових операторів можна дивитися всі українські закодовані на супутнику канали – 1+1, 2+2, ТЕТ, Бігуді, ПЛЮСПЛЮС, ICTV, СТБ, Новий канал, М1, М2, ОЦЕ, ТРК Україна, НЛО, Індиго, Інтер, НТН, К1, К2, Піксель, Ентер-фільм, Мега, Zoom та інші. Крім них у портфоліо операторів є відомі світові канали різних жанрів – кіно, дитячі, пізнавальні та спортивні канали. Додатково можна налаштувати всі канали, які є у відкритому доступі. Зокрема, Viasat пропонує більше 120 популярних каналів в доступних пакетах від 89 грн на місяць. https://viasat.ua/actions Всі члени родини знайдуть щось собі до смаку!